espa1420 logo

Τίτλος Πράξης: "Αναβάθμιση των Προγραμμάτων Σπουδών και Δημιουργία Εκπαιδευτικού Υλικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης"

(MIS) 5035542

Υπεύθυνος: Πήλιουρας Παναγιώτης

Ημερομηνία έναρξης: 06/05/2019

Hμερομηνία λήξης: 31/07/2022

Αντικείμενο της Πράξης:

Η Πράξη έχει ως αντικείμενο την αναθεώρηση και παραγωγή, όπου κρίνεται αναγκαίο, των Προγραμμάτων Σπουδών και του εκπαιδευτικού υποστηρικτικού υλικού, καθώς και την, κατά περίπτωση, αναμόρφωση των υπαρχόντων ή την παραγωγή νέων εκπαιδευτικών πακέτων (Βιβλίο μαθητή/μαθήτριας, Τετράδιο Εργασιών, Εργαστηριακός Οδηγός), της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης καθώς και των μαθημάτων μουσικής και καλλιτεχνικής παιδείας των Μουσικών και Καλλιτεχνικών Σχολείων (Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων) αντίστοιχα. Στο πλαίσιο της Πράξης προβλέπεται επίσης και η διαμόρφωση Προγραμμάτων Σπουδών και επιμορφωτικού υλικού για τη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας.

Η Πράξη είναι σε συνέργεια με την Πράξη με τίτλο: «Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στα Προγραμμάτων Σπουδών και το Εκπαιδευτικό Υλικό Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης», με Κωδικό ΟΠΣ 5035543.

Η Πράξη συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020»

1200 x 630 Banner ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ

Υλικό δημοσιότητας: