Ιωάννης Σπίνος, αποσπασμένος εκπ/κός στο ΙΕΠ

Σπουδές

Ο Γιάννης Σπίνος είναι πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής του ΑΤΕΙ Αθηνών (2008).

Απόφοιτος της σχολής Βακαλό στα πεδία των Γραφικών Τεχνών και της Διακόσμησης Εσωτερικών Χώρων.

Πτυχιούχος μέσης εκπαίδευσης με ειδίκευση Ηλεκτρονικός Αυτοματισμών.

Έχει εργαστεί για πάνω από 20 χρόνια στο χώρο των Γραφικών Τεχνών ως υπεύθυνος Ατελιέ και πιο πρόσφατα ως σχεδιαστής / προγραμματιστής ιστοσελίδων.

Από το 2009 έως και το 2017 υπηρέτησε με διάφορες τοποθετήσεις την ειδικότητα ΠΕ 20 στην Δευτεροβάθμια και Πρωτοβάθμια εκπαίδευση καθώς και σε θέσεις γραφείου.

Από το 2017 υπηρετεί με απόσπαση στο ΙΕΠ με αντικείμενο απασχόλησης την Τεχνική Υποστήριξη και τη Διοικητική μέριμνα.

Επιστημονικό / Ερευνητικό Ενδιαφέρον

Είναι μεταπτυχιακός φοιτητής στο αντικείμενο Γραφικές Τέχνες – Πολυμέσα και ταυτόχρονα προπτυχιακός στο αντικείμενο της Πληροφορικής στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο.

Άλλες Δράσεις/ Ενδιαφέροντα

Έχει ασχοληθεί με την δημιουργία authoring συστημάτων εκπαιδευτικού λογισμικού και με την εκπαίδευση εκπαιδευτικών σε νέες τεχνολογίες και πολυμέσα στα πλαίσια σεμιναρίων επιμόρφωσης ιδιωτικής εταιρίας.