Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαώματα"

Nutrition and quality of life

Θεματικός Άξονας : Διατροφή και Ποιότητα Ζωής

Θεματική Ενότητα : Το οικολογικό αποτύπωμα της διατροφής

Υλικό Φορέων
Υλοποιείται από Εκπροσώπους Φορέων

Υλοποιείται από Εξειδικευμένους Εκπαιδευτικούς
Υλοποιείται από Εκπαιδευτικούς

finger pointing ΔΙΔΕ ΑΧΑΪΑΣ / ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ - «Εκπαιδευτικές δραστηριότητες για τον θεματικό άξονα ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ»

finger pointing   ΝΕΟ    ΚΠΕ-ΚΕΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ ΡΟΔΟΥ - «Οικολογικό αποτύπωμα διατροφής»

finger pointingΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ - Διεύθυνση Κοινωνικής και Αναπτυξιακής Παιδιατρικής - «Εργαλείο για Σχολεία HEPS»

finger pointing ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ - Διεύθυνση Κοινωνικής και Αναπτυξιακής Παιδιατρικής - "Περιβάλλον και Υγεία"

finger pointing ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ & ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ (Κ.Π.Ε.) ΛΙΘΑΚΙΑΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - Οπτικός Γραμματισμός και το ‘Κουτί των Ιδεών'

finger pointing ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ & ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗ (MIO-ECSDE) - «H τροφή και η διατροφή στη Μεσόγειο: Θέματα Ιστορίας, Περιβάλλοντος, Υγείας & Πολιτισμού»

finger pointing WWF ΕΛΛΑΣ - "Καλύτερη Ζωή"
finger pointing ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ] - ΔΙΔΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ - "Αξιοποίηση του λογισμικού εννοιολογικών χαρτών Cmap Tools στην εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία"

finger pointingΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ] - ΔΙΔΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ - "Γνωριζόμαστε με τη βοήθεια των αποβλήτων και γνωρίζουμε τα απόβλητα μέσα από φωτογραφίες"

finger pointing ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ] - ΔΙΔΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ - "Μειώνω τα σκουπίδια ως μαθητής ... μειώνω τα σκουπίδια ως ενήλικος"

finger pointing ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ] - ΔΙΔΕ Δ' ΑΘΗΝΑΣ - "Μια «χυμώδης» μελέτη για την πρόληψη των αποβλήτων συσκευασίας"