Αγγελική Ζυγογιάννη, αποσπασμένη εκπ/κός στο ΙΕΠ

Σπουδές

Πτυχιούχος της Θεολογικής Σχολής, Τμήμα Θεολογίας του  Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στις Επιστήμες Αγωγής – Ειδική Εκπαίδευση.

Γνωρίζει πολύ καλά Αγγλικά, έχει πιστοποίηση δεξιοτήτων και γνώσης στις τεχνολογίες πληροφορίας και επικοινωνιών επιπέδου Α, καθώς και επιμόρφωσης σε σύγχρονες διδακτικές προσεγγίσεις με την αξιοποίηση λογισμικών μέσα σε σχολική τάξη.

Επαγγελματική εμπειρία

Διορίστηκε ως θεολόγος καθηγήτρια τον Αύγουστο του 1996 και για είκοσι (20) χρόνια δίδαξε σε σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Το σχολικό έτος 2015-2016 αποσπάστηκε στο 3ο ΠΕΚ Αθήνας με καθήκοντα γραμματειακής υποστήριξης.

Από τον Σεπτέμβριο του 2017 είναι αποσπασμένη με 4ετή θητεία στο ΙΕΠ με αντικείμενα απασχόλησης την υλοποίηση ευρωπαϊκών προγραμμάτων καθώς και την διευθέτηση επιστημονικών ζητημάτων που διέπουν τον χώρο ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης.