Tree thematiki evdomada

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2018 - 2019
"Δημοκρατική Συνύπαρξη και Ανθρώπινα Δικαώματα"

Preventing addiction

Θεματικός Άξονας : Πρόληψη Εθισμού Εξαρτήσεων

Θεματική Ενότητα : Προστατευτικοί παράγοντες του εθισμού

Υλικό Φορέων
Υλοποιείται από Εκπροσώπους Φορέων

finger pointing ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΔΥΤ. ΤΟΜΕΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ -ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ - «Συζητάμε για τις εξαρτήσεις – ΑΛΚΟΟΛ, ΚΑΠΝΟΣ»

finger pointing    ΝΕΟ    ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΔΥΤ. ΤΟΜΕΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ -ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ - «Συζητάμε για τις εξαρτήσεις – ΑΛΚΟΟΛ, ΚΑΠΝΟΣ»

finger pointing ΠΥΞΙΔΑ, Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας (ΠΥΞΙΔΑ 2) - «Εφηβεία και Σχολική ζωή»

finger pointing ΠΥΞΙΔΑ, Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας (ΠΥΞΙΔΑ 3) - «Σύντομη παρέμβαση πρόληψης με στόχο την ενημέρωση των μαθητών /τριών για τη χρήση εξαρτησιογόνων ουσιών (νόμιμων και παράνομων) και την πρόληψης της»

finger pointing ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ & ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ) - "Αλκοόλ 18+: Πρόγραμμα πρόληψης της κατανάλωσης αλκοόλ από ανηλίκους"

finger pointing ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ & ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ) - "Γνωρίζω άρα δεν καπνίζω"

finger pointing ΚΕΝΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ & ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ - ΣΕΙΡΙΟΣ - "Πάρε τη Σκυτάλη"

finger pointing ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ - ΠΡΟΣΒΑΣΗ - "Η τάξη μου ως ομάδα συζητά για τις εξαρτήσεις και προτείνει!"

finger pointing ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΝΕΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - "Η φύση διδάσκει και θεραπεύει"

Υλοποιείται από Εξειδικευμένους Εκπαιδευτικούς

finger pointing   ΝΕΟ    ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΔΥΤ. ΤΟΜΕΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ -ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ - «Συζητάμε για τις εξαρτήσεις – ΑΛΚΟΟΛ, ΚΑΠΝΟΣ»

Υλοποιείται από Εκπαιδευτικούς